iOS 7 untethered jailbreak nasıl yapılır?

Birinci adım: Evasi0n 7 untethered jailbreak aracını bu bağlantıdan indirin.

İkinci adım: iOS 7.0 / iOS 7.0.4 yüklü olan cihazınız bilgisayara bağlı ve açık olduğuna dikkat edelim. Ayrıca mevcut cihazınızın parola koruması aktif ise veya sim kart parolası aktif ise bunları iptal edip jailbreak uygulamasını çalıştıralım.

Üçüncü adım: Jailbreak butonunun aktif olduğunu göreceğiz, tıklayalım ve işlemlere başlayalım. Eğer buton aktif değilse cihazın bilgisayar bağlantısını kontrol edin. Bu işlemler sırasında arkanıza yaslanıp aracın işlemleri sürdürmesini bekleyebilirsiniz. Tabi işlemler sırasında cihazın hiç bir tuşuna basmamalısınız…

Dördüncü adım: Cihaz ilerleyen aşamalarda otomatik olarak yeniden başlayacak yine hiç bir tuşa basmaksızın beklemeye devam ediyoruz.

Beşinci adım: Cihaz yeniden başlayıp açıldığında ekran kilidini slaytı yana çekerek açıyoruz ve cihazımızın ekranında Evasi0n 7 isimli uygulamayı görüyor olacağız. Bu uygulamaya tıklayıp yine cihazı uygulamanın işlemini sürdürmesini sağlıyor ve yine hiç bir tuşa basmıyoruz.

Altıncı adım: Yine cihazımız otomatik olarak yeniden başlatılacak, işlemlerin tamamlanmasını bekliyoruz.

Yedinci adım: Cihazımız yeniden açıldı ve yukarıdaki ekranda bize cihazımızı açmamızı söyleyen mesajı veriyor. Bu süre içinde ekranda evasi0n simgesi gelecek ve bir süre bu ekran kalacak. Siz cihaz açıldığında ekran kilidini açıp devam edeceksiniz.

Sekizinci adım: Artık jailbreak aracı ile işimiz bitti, bundan sonra cihazımızı açtığımızda ekranda Cydia simgesi geldiğini ve cihazımızın untethered jailbreak yapıldığını görmüş olacağız.

Not: eğer cihazınızı OTA diye tabir edilen, cihazdan direk güncelleme şeklinde iOS 7 güncellemesi ile yükseltenlerde jailbreak esnasında takılma söz konusu oluyor veya elma logosunda kalıyor. İşlemlerden önce mutlaka yedek alın ve mümkünse iOS 7.0.4 güncellemesini iTunes üzerinden yapın. Zaten güncellemeyi daha alt iOS 7 sürümüne iTunes ile yapmışsanız da jailbreakte sorun yaşamazsınız.

Ayrıca Cydia tweak’leri henüz iOS 7 sürümüne uygun değil ve crackli uygulama yüklemeye yarayan Appsync isimli uygulama da henüz güncel olmadığından bu işlemi de yapamıyorsunuz. Bekleyip güncelleme olduktan sonra jailbreak yapmakta uygun olabilir.

Alıntıdır.